Antalya Klima Servisi
Çağrı Merkezi
Antalya Klima Servisi

Klima Bakım

Klima Bakım

Klima bakımı konusunda tüketicinin tek yapması gereken klimalarının hava filtrelerinin temizliği ve periyodik olarak özellikle yaza girmeden klima markasının yetkili servislerince yapılması gereken kontrolleri ihmal etmemektir.

Hiç yaptırmamaktansa düzenli bir bakımın her daim yararlı olacağı klimalarımızın bakımı için en ideal zaman ilkbahar aylarıdır. Sıcak yaz dönemi öncesi yaptıracağınız bir kontrol ve eksikleri gidermeniz ileride karşınıza çıkacak tüm küçük ama büyümeye yakın problemleri önleyebilir. Bununla birlikte ilkbaharda yaptıracağınız bir bakımla sağlamlığını sağlayacağınız klimanızın, herkesin klimasını çalıştırmaya niyetlenerek sıkıntılarını farkettiği ve çözmek için az zamanı olduğu yaz aylarında çıkacak bir probleminde yüksek fiyatlar ve bekleme sıralarından da kurtulmuş olursunuz.


Klimanızın bakımını önceden planlamanın 2 önemli sebebi vardır : Tasarruf ve tasarruf (yazı hatalı değildir). Özellikle ürününe uzun süredir sahip olmayanlar için yardım alacağınız işinde ehil klima servisinin önceden yakalayacağı küçük problemler daha büyük ve maliyetli problemlere dönmeden düzenli bakım sayesinde çözülmüş olur. Unutmamalı ki düzenli bakım için çağıracağınız bir ehilin maliyeti herhangi bir arıza anında çağıracağınız kişilerden daha ucuz maliyetlidir. Bununla birlikte yaptırdığınız bakımın sonucunda sağlam ve verimli çalıştığı belirlenen klimanız enerji tasarrufu konusunda da katkı sağlar.

Klimanızın hangi parçalarının sağlam, hangilerinin ise tamire ihtiyaç duyduğunu anlamamıza yarayan ve hangi yollarla en verimli çalışmayı alacağımızı öğrenmemize yarayan düzenli bakımlarla ilgili izlemeniz gereken adımların birkaçını şöyle verebiliriz :

-Klimanızın uygun soğutma seviyesini kontrol edin : Eğer soğutma seviyesi çok düşmüşse çalışma sistemleri sıkıntı yaşıyor olabilir ve cihazın derhal bakıma alınması gerekir.

  • -Tüm elektrik bağlantılarının kontrolü,
  • -Buharlaştırıcı ve yoğunlaştırma bobinlerinin ve yağ motorlarının temizliği,
  • -Termostatı farklı derecelerde test edin ve tüm değiştirme filtrelerinin kontrol ve temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Tüm bu faaliyetlerin yapılmasında istenmeyen kazaların önlenmesi için işinde ehil profesyonel klima servislerinden yardım alınması yararınıza olacaktır. Bununla birlikte klimanızın markasına göre çağıracağınız servisler de cihazları iyi tanıyacakları için yapacakları işlemler hızlı ve kolay olur.